Przegląd wydarzeń w lipcu 2017 r.

Przegląd wydarzeń w lipcu 2017 r.

10 sierpnia 2017 Wyłączono przez Jagienka Niewiejska

Gościliśmy u nas Agencję ART-METANOIA z Krakowa. Zaprezentowała nam spektakl pt.: „W bacówce”. Opowiadał on o codziennym życiu górali w bardzo zabawny sposób. Na przedstawienie zaprosiliśmy do nas naszych sąsiadów WTZ „Wspólna Droga”. Część naszych seniorów zostało zaproszonych na scenę i razem z aktorami odegrało krótką rolę.

Wzięliśmy udział w spotkaniu z p. Aleksandrą Korejwo – reżyserką filmową, wielokrotnie nagradzaną za opracowania plastyczne, scenariusz i reżyserię. Obejrzeliśmy kilka filmów m.in Prząśniczkę, Ave Maria i Exsultate Jubilate Alleluja. Filmy te są niesamowite, ponieważ pani Aleksandra Korejwo tworzy obrazy z soli.
Pani Aleksandra po prezentacji filmów poprowadziła warsztaty. Uczestnicy mogli wykonać samodzielnie obraz z soli.

W Dziennym Domu „Senior-Wigor” odbył się koncert Magdaleny Moyo, która po przygodzie w The Voice of Poland występowała z Marią Sadowską. Pani Magdalena pracuje obecnie w WTZ „Wspólna Droga”. Sama pisze teksty do piosenek i ma niezwykle magiczny głos

Na warsztatach z dietetykiem przygotowaliśmy potrawy do walki z anemią, często zdarzającą się u seniorów. Wszystkie wykorzystane produkty były bogate w żelazo i witaminę C. W naszych daniach pojawiły się m.in. maliny, kasza gryczana, pomidory, natka pietruszki, szpinak, płatki owsiane.