Przegląd wydarzeń w listopadzie 2016 r.

Przegląd wydarzeń w listopadzie 2016 r.

19 stycznia 2017 Wyłączono przez Jagienka Niewiejska

Jak co miesiąc, w naszym Domu ciekawych i pożytecznych zajęć nie brakuje.

Przeprowadziliśmy ostatnie porządki na naszym ogródku, grabiąc resztki opadłych liści, przygotowaliśmy grunt pod przyszłoroczne uprawy. Wykonaliśmy zimowe karmniki dla ptaków.

10 listopada zorganizowaliśmy spotkanie z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na tę uroczystość zaprosiliśmy małżeństwo państwa Dąbkowskich i panią Barbarę Narłowską.  Pan Jerzy i Pani Barbara zaprezentowali wiersze patriotyczne własnego autorstwa. Wielką niespodzianką dla nas była recytacja wiersza Władysława Bełzy „Modlitwa Polskiego Dziewczęcia”, autora bardziej znanego z napisania „Katechizmu Polskiego Dziecka” przez uczestniczkę naszych zajęć panią Miecię, który wiersza nauczyła się jeszcze przed wojną. Oczywiście nie mogło zabraknąć przy tej okazji rogali marcińskich upieczonych przez nasze Panie.

W Światowym Dniu Pluszowego Misia wszyscy uczestnicy wykonali po jednym takim pluszaku, aby obdarować nim swoich najbliższych.

24 listopada Biblioteka w Luboniu zaprosiła nas na spektakl „Skarby Serca” przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. Przedstawienie zrobiło ogromne wrażenie na Seniorach.

Koniec miesiąca to oczywiście „Andrzejki”. Wśród nas nie było żadnego Andrzeja, ale nie przeszkodziło to nam w doskonałej zabawie. Były tradycyjne wróżby z wosku, konkursy i zabawa taneczna.