Przegląd wydarzeń w sierpniu i we wrześniu 2017 r.

Przegląd wydarzeń w sierpniu i we wrześniu 2017 r.

7 grudnia 2017 Wyłączono przez Jagienka Niewiejska

W środę, 9 sierpnia odwiedzili nas Seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Jarocinie. Przyjechała reprezentacja ponad 30 osób. Łącznie jest ich około 150. Pogoda sprzyjała, więc cały czas spędziliśmy w ogrodzie. Integrowaliśmy się podczas wspólnych gier, zabaw i tańców. Nasi Seniorzy zaprezentowali kilka swoich ulubionych piosenek, potem wszyscy razem śpiewaliśmy. Był czas na kawę i ciasto, przygotowane przez uczestników lubońskiego Wigora. Po raz pierwszy mieliśmy okazję użyć naszego nowego grilla. Na koniec spotkania wymieniliśmy się upominkami. Otrzymaliśmy kubki i smycze oraz kartki z widokiem z Jarocina. My natomiast przygotowaliśmy pamiątkowy obraz i kartkę dla Seniorów z Jarocina. Spotkanie było cudowne i na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Była to okazja do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk. Nawiązaliśmy bardzo miłe znajomości i liczymy na kolejne spotkania.

Pod koniec sierpnia odwiedziła nas grupa taneczna dzieci, prowadzonych przez nasza instruktorkę Martę Dorna. Zaprezentowały one naszym seniorom przepiękne układy taneczne. Po pokazie seniorzy wspólnie z dziećmi bawili się doskonale na zajęciach zumby.

W piątek, 8 września wybraliśmy się na Piknik Dla Seniorów w Lisówkach zorganizowany przez Powiat Poznański z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Podczas spotkania można było skorzystać z porad dietetyka, poćwiczyć pamięć i koncentrację, wziąć udział w warsztatach zdobniczych, itp. Był pokaz pierwszej pomocy i pokaz tresury psów. Wystąpiły: Kabaret Humoreska, zespół TON, a na koniec DJ Wika rozkręciła tańce.

Korzystając z ostatnich chwil ciepła, pojechaliśmy na wycieczkę do Nowego Zoo. Okazało się, że większość seniorów była tu po raz pierwszy w życiu.

Pod koniec września w Dziennym Domu „Senior-Wigor” w Luboniu odbyło się spotkanie informacyjne na temat przemocy współorganizowane wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Komisariatem Policji w Luboniu. Spotkanie rozpoczęli policjanci prelekcją na temat  przemocy wobec osób słabszych i starszych. Mówili jak unikać ataków i o możliwościach skutecznej samoobrony. Można było wraz z nimi poćwiczyć najprostsze techniki odpierania agresji. Odbyły się również warsztaty z psychologiem, dotyczące przemocy fizycznej i psychicznej w rodzinie.

Seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Luboniu po raz pierwszy wzięli udział w akcji „Kup Pan szczotkę!” polegającej na zbieraniu szczoteczek i past do zębów dla dzieci z Afryki. Wysłaliśmy cały karton do Fundacji „Redemptoris Missio”.