Przegląd wydarzeń w styczniu i  w lutym 2017 r.

Przegląd wydarzeń w styczniu i w lutym 2017 r.

16 marca 2017 Wyłączono przez Jagienka Niewiejska

Z okazji Dnia Babci i Dziadka często gościliśmy u nas dzieci z lubońskich szkół i przedszkola. Jako pierwsze odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 1 w Luboniu. Zrobiły piękne przedstawienie, a każdy senior otrzymał kwiatka. Nasi seniorzy otrzymali także podkowy na szczęście, ozdobione przez dzieci z „Małego Wolontariatu” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Puszczykowie. Prezenty sprawiły im dużo radości. Odwiedzili nas uczniowie lubońskiej „Cieszkowianki”. Przynieśli ze sobą swoje ulubione gry planszowe i książki. Pomimo różnic wiekowych, wszyscy – ci młodzi i ci trochę starsi znakomicie się bawili. Po feriach mieliśmy wizytę uczniów, tym razem ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Luboniu. Dzieci z klasy 2c wspólnie z seniorami przygotowały śniadanie. Jedna grupa szykowała śniadanie dla seniora, a druga śniadanie dla dziecka. W zasadzie różnic między dwoma stołami nie było. Oba zestawy były wyśmienite i z apetytem zjedzone. Po wspólnym śniadaniu wystąpiły dzieci w specjalnie dla seniorów przygotowanym przedstawieniu. Seniorzy odwdzięczyli się dzieciom przedstawieniem „ZOO” na podstawie wierszy Jana Brzechwy. Okazało się, że dzieci doskonale znały wiersze i w zasadzie wykonanie było wspólne. Wszystkie te spotkania były okazją do integracji międzypokoleniowej.

Długo zastawialiśmy się w jaki nieszablonowy sposób będziemy obchodzić Walentynki. Seniorzy uchwalili, że wybiorą się do kina, oczywiście na film o tematyce miłosnej. A jak spadać, to z wysokiego konia. Wybór był tylko jeden – „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Nikt nie był zawiedziony.

W „Tłusty Czwartek” postanowiliśmy hucznie zakończyć karnawał. Do południa praca w kuchni – własnoręcznie usmażone pączki, a po południu zabawa przy ulubionych melodiach.

Karnawał zakończyliśmy przy faworkach własnej roboty. Tego dnia odbył się u nas występ Kabaretu Humoreska, działającego przy Uniwersytecie Lubońskim Trzeciego Wieku.