Przegląd wydarzeń we wrześniu 2016 r.

Przegląd wydarzeń we wrześniu 2016 r.

7 października 2016 Wyłączono przez Jagienka Niewiejska

We wrześniu w naszym Domu „Senior – Wigor” mnóstwo nowych, ciekawych wydarzeń.

W związku ze zbliżającą się jesienią i wykopkami obchodziliśmy „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Rozgrywane były różne konkurencje, takie jak obieranie ziemniaka na czas, rzeźbienie figurek ziemniaczanych, czy rzut pyrą do wymborka. Nie zabrakło również ziemniaka pieczonego w popiele – pycha!

Parę dni później wypłynęliśmy okrętem korsarskim na Wyspę Skarbów. Trzeba było wybudować statek i poszukać złota ukrytego w ostępach naszego ogródka. Nie mogło zabraknąć frywolnych, marynarskich piosenek i zabawy tanecznej w strojach pirackich.

We wtorek 13 września cztery Seniorki z naszego Domu wzięły udział w teledysku Sióstr Hybiak do piosenki „Singielki”. Zachęcamy do obejrzenia  teledysku https://www.youtube.com/watch?v=FVH35wSEshA.

W sobotę 17 września zostaliśmy zaproszeni na Piknik Seniora do Baranówka organizowany przez Fundację Stworzenia Pana Smolenia. Impreza była finansowana z budżetu Starostwa Poznańskiego, dlatego mogliśmy spotkać się tam z Seniorami z całego powiatu. Odbyły się liczne konkursy, w których zajęliśmy miejsca na podium i zdobyliśmy wiele cennych nagród. Seniorzy mogli skorzystać z przejażdżki na koniu i bryczką. Oprócz podstawowych badań poziomu cukru i ciśnienia, można było zbadać poziom tkanki tłuszczowej i skonsultować wynik z lekarzem. Organizatorzy zapewnili uczestnikom pyszny posiłek w postaci grochówki, kiełbasy i karkówki z grilla.

23 września br. obchodziliśmy szczególną uroczystość – 93 urodziny Maksymiliana, najstarszego uczestnika naszych zajęć. Na to  wzruszające wydarzenie przybyli z gratulacjami pani burmistrz Małgorzata Machalska i wiceburmistrz Mateusz Mikołajczak.

Pod koniec miesiąca, korzystając z dobrej pogody wybraliśmy się do „Art Zagrody” w Dymaczewie Starym. Uczestniczyliśmy tam w warsztatach artystycznych, na których własnoręcznie piekliśmy chałki i drożdżówki, z gliny wykonywaliśmy ozdobne dzwonki, a przy pomocy prostych narzędzi stolarskich zrobiliśmy ptaszki z drewna. Dzień ten zakończyliśmy przy ognisku, posilając się pieczoną kiełbaską i własnymi wypiekami.

29 września zostaliśmy zaproszeni na Piknik Seniora w Białobrzegach pod Warszawą organizowany z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. W spotkaniu udział wzięły delegacje z Dziennych Domów „Senior-Wigor” z całej Polski. Celem pikniku była wymiana dobrych praktyk  i doświadczeń w zakresie organizacji Domów „Senior-Wigor”.