Wydarzenia w marcu i w kwietniu 2017 r.

Wydarzenia w marcu i w kwietniu 2017 r.

21 kwietnia 2017 Wyłączono przez Jagienka Niewiejska

Marzec obfitował w wiele ciekawych wydarzeń.

7 marca wystąpił dla nas zespół „Łazarski Krąg” z Poznania. Nasi seniorzy doskonale się bawili, włączając do śpiewania znanych piosenek. W przerwach występu swoje rymowane teksty, pełne dowcipu przedstawiał pan Marian Osada.

Następnego dnia obchodziliśmy święto tej ładniejszej części społeczeństwa. Panowie wystąpili z minirecitalem, wykonując piosenkę o witaminach w polskich dziewczynach. Nie zabrakło kwiatka dla każdej z pań i pysznych łakoci. W dzień mężczyzny niewiasty równie pięknie zrewanżowały się panom z okazji ich święta. Wszyscy otrzymali śmieszne prezenty, a na obiad panie przygotowały pizze.

Pierwszy dzień wiosny przywitaliśmy z wiosennymi piosenkami na ustach. Uroczyście pożegnaliśmy zimę pod postacią Marzanny – ekologicznie, bez zaśmiecania Kocich Dołów.

28 marca mieliśmy w naszym Domu szczególną uroczystość. Piękne, dziewięćdziesiątedrugie urodziny obchodziła pani Joanna Nowak – nasza uczestniczka. Wśród życzeń od seniorów i kadry były również osobiste życzenia od pani burmistrz Małgorzaty Machalskiej, będącej u nas z wizytą. Po tej wzruszającej chwili pojechaliśmy do Teatru Muzycznego na musical pt.: „Romeo i Julia”.

W tym też miesiącu odwiedzili nas uczniowie z zaprzyjaźnionej klasy fryzjerskiej z Zespołu Szkół Odzieżowych w Poznaniu. Chętnym seniorom układali fryzury, przycinali włosy, pielęgnowali paznokcie.

W kwietniu przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych. Robiliśmy ozdoby do sali, palmy wielkanocne, i piekliśmy ciasteczka.  Śniadanie wielkanocne odbyło się 11 kwietnia. Odwiedził nas p. Mateusz Mikołajczak – zastępca burmistrza. Dzień przed uroczystym śniadaniem przygotowaliśmy potrawy na stół.

20 kwietnia br. udaliśmy się z wizytą do Przedszkola nr 5 w Luboniu, gdzie pośpiewaliśmy z dziećmi i poczytaliśmy im książki.