Wydarzenia z sierpnia 2016 r.

Wydarzenia z sierpnia 2016 r.

2 września 2016 Wyłączono przez Jagienka Niewiejska

Pomimo trwającego wokół sezonu urlopowego, w naszym Domu ciekawych zajęć jest pod dostatkiem. Na początku sierpnia był u nas z wizytą st. sierżant Krzysztof Niewiada z lubońskiego komisariatu, z ciekawą i wielce pouczającą pogadanką na temat złodziei i oszustów, wykorzystujących nieostrożność i często naiwność osób starszych.

4 sierpnia udaliśmy się z wizytą do siedziby Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów „Klanza” w Poznaniu na wydarzenie adresowane specjalnie dla Seniorów, w ramach projektu „Akademia Międzypokoleniowa”. Było to „Śniadanie na Poplińskich 12”, a na nim wspólne zabawy integracyjne i sprawnościowe, przygotowanie śniadania w trzech grupach – „z naszego dzieciństwa”, śniadanie współczesne” i jak wyobrażamy sobie „śniadanie przyszłości”.

W tym miesiącu Seniorzy poznawali tajniki gry w petanque (inna nazwa – boule) – uznali, że jest to bardzo ciekawa, wyzwalająca dużo zdrowych emocji dyscyplina sportowa.

Wykorzystując sprzyjającą aurę, wybraliśmy się na spacer z kijkami do nordic walking do pobliskiej Dębiny. O dziwo – niektórzy spośród Seniorów w tym miejscu byli po raz pierwszy. Na polance przy leśniczówce odbyły się ćwiczenia prowadzone przez naszą fizjoterapeutkę.

Jako, że 15 sierpnia to Święto Wojska Polskiego i rocznica Bitwy Warszawskiej w naszym Domu nie zabrakło dyskusji historycznej na ten temat. Śpiewaliśmy także pieśni wojskowe i patriotyczne.

25 sierpnia pojechaliśmy na Termy Maltańskie. Seniorzy z wielką ochotą wskoczyli do wody. Zażywali kąpieli solankowych oraz relaksowali się w jacuzzi.

Uczestnicy naszych zajęć z wielkim przejęciem włączyli się w akcję charytatywną, zorganizowaną przez Caritas działający przy parafii Św. Trójcy na Dębcu. Dla podopiecznych z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Wieleniu zbierano nowe ręczniki. Dostaliśmy od Pani Przewodniczącej „Caritas” na Dębcu wzruszający list z podziękowaniami.