Przegląd wydarzeń – luty 2016 r.

Przegląd wydarzeń – luty 2016 r.

29 lutego 2016 Wyłączono przez Jagienka Niewiejska

W lutym  urodziny obchodziły p. Regina – uczestniczka Domu i p. Sandra – animatorka.

Po raz pierwszy odbyły się u nas warsztaty teatralne, na których ćwiczyliśmy „Pan Kotek był chory”. Zakończyły się przedstawieniem dla Warsztatu Terapii Zajęciowej „Wspólna Droga”.

Na warsztatach kulinarnych przygotowaliśmy pączki i faworki na tłusty czwartek i Podkoziołek. Były tańce, zabawy i pyszne ciasto. W kolejnych tygodniach upiekliśmy chleb i zrobiliśmy sałatkę.

We wtorek 9.02 byliśmy w Teatrze Wielkim w Poznaniu na koncercie muzyki klasycznej Scherzo. Od rana odwiedziła nas Komisja Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Rady Powiatu Poznańskiego. Był to Światowy Dzień Pizzy, więc przygotowaliśmy pizze na obiad.

Warsztaty z rękodzielnictwa poprowadziły „Szydełkowe fanaberie” z Lubonia. Nauczyły nas szydełkować. Cały luty robimy na szydełku wspólny pled dla uczestników Domu.

W wolnym czasie śpiewamy, gramy w gry i kolorujemy kolorowanki dla dorosłych.

17.02 byliśmy w Muzeum Martyrologii w Żabikowie. W tym samym tygodniu była u nas p. Izabella Szczepaniak i zapoznała nas z historią Lubonia.

Ostatni tydzień lutego poświęciliśmy walce ze stresem. Na warsztatach z psychologiem dowiedzieliśmy się co to depresja, jakie są jej objawy i jak sobie z nią radzić.