Wydarzenia z lipca 2016 r.

Wydarzenia z lipca 2016 r.

8 sierpnia 2016 Wyłączono przez Jagienka Niewiejska

W lipcu Dziennym Domu „Senior-Wigor” bardzo dużo atrakcji. Zaczęliśmy Międzynarodowym Dniem Owoców – 1 lipca. Był arbuz. Spacerowaliśmy po okolicy. Byliśmy też na plaży miejskiej w Luboniu, a tam ćwiczyliśmy z kijkami nordic walking i zjedliśmy kiełbasy z grilla.  4 lipca obchodziliśmy Dzień Hot Doga. W lipcu odbyły się wykłady dietetyka na temat istotnej roli wody dla naszego organizmu.

Zabawa taneczna była w stylu country. Przenieśliśmy się na kilka godzin na Dziki Zachód. Byliśmy na dwóch wycieczkach – w Kórniku i na zwiedzaniu firmy Aquanet SA.

Z okazji Światowych Dni Młodzieży gościliśmy przez kilka dnia młodych uczestników w naszym Domu. Zbudowali oni dla nas altankę i pomogli w pracach na ogrodzie. Razem bawiliśmy się i śpiewaliśmy. 20 lipca w Międzynarodowy Dzień Szachów gościliśmy p. Janusza Wodę, który uczył nas zasad gry.

W lipcu często przygotowywaliśmy coś z naszych plonów z ogrodu. Zrobiliśmy m.in. ogórki małosolne, placki z cukinii. Cukinie zjedliśmy także z grilla oraz zrobiliśmy z niej leczo. Z ogórków była też mizeria.